Viete že...

Ako rozpoznať profesionálneho zámočníka od amatéra??Vedeli ste, že nie je zámočník ako zámočník? Ako rozpoznať profesionálneho zámočníka od amatéra? Je veľa zámočníkov, ktorí sa prezentujú že, používajú to najmodernejšie a najkvalitnejšie náradie na otváranie bytov a áut. Nie je to vždy tak. Väčšinou majú doma vyrobené prípravky, ktoré nepatria medzi náradie profesionálnych zámočníkov. Prvým náznakom (ne)profesionálneho zámočníka je cena výkonu odvedenej práce, ktorú pre vás vykoná! Je veľa ľudí, ktorí na to zbytočne doplácajú. Prečo ? Je to veľmi jednoduché! Zámočník povie, že cena za otvorenie zabuchnutých dverí je "10€-15€" dvere sa pokúša otvoriť plátkom na pílku alebo šróbovákom! Po 30 minútach svojej neprofesionálnej práce si zavolá zákazníka a oznámi mu že, dvere sa nedajú otvoriť a musí zničiť kovanie.

Pán (ne)zámočník zoberie hasák, vytrhne všetko z dverí a po 1 hodine dvere otvorí. Čo by to predsa bolo za profesionála, ktorý by zákazníkovi neopravil dvere?! Cena nového kovania sa pohybuje v rozmedzí od 60€ do 150€ plus samotná práca (výmena). V konečnom dôsledku zákazník zaplatí 10 násobne viac, ako u profesionálneho zámočníka. Každé zabuchnuté dvere sa dajú otvoriť bez akéhokoľvek poškodenia dverí, či už je kľúč s druhej strany alebo sa jedná o plastové dvere s 3-bodovým zamykaním. Ako rozpoznáte samotného profesionála? Najdôležitejšia je výbava profesionálneho zámočníka a zručnosť. Pokiaľ príde k Vám pán, ktorý si nesie so sebou elektrikársku brašňu alebo si na podlahu vysype z igelitového vrecka kľúče a pol hodinu tam búcha a neotvorí, niečo nie je v poriadku. Správny zámočník, používa špeciálne náradie pre zámočníkov. Väčšinou je náradie v originálnych kufríkoch. Skutočný profesionál ukáže svoje schopnosti pri uzamknutých dverách. Ako sa otvárajú zamknuté dvere? Všetko záleží od typu zámku a kovania. Správny zámočník odstráni zámok bez toho, aby poškodil kovanie.

Ako to robia (ne)profesionáli ? Jeho postup je nasledovný: Zoberie hasák, vytrhne čo sa dá, zlomí vložku a otvorí dvere. Za výjazd si vypýta 20€-30€ a zákazník je celý nadšený z toho, že ušetril. No len do tej doby, kým mu neprofesionálny zámočník neoznámi že, treba nové kovanie za 60€ až 150€, nový zámok za 20€ až 60€ a zádlab za 2€ až 15€ k tomu samotná montáž a v konečnom dôsledku zákazník zaplatí napríklad 260€. Takáto cena je výsledkom neprofesionálnej práce. Správny zámočník odstráni iba zámok a za otvorenie si vypýta napríklad 60€ + štandardná vložka 25€. Posúdte sami, čo je pre Vás i vašu peňaženku najlepšou voľbou. Teraz sa pozrime na ceny zámkov. Aj tu platí nízka cena na úkor kvality. Väčšina ľudí si myslí, že čím komplikovanejší tvar kľúča a čím viac stavítok, tým väčšia ochrana. No nie je to tak! Štandardná cena bezpečnostnej vložky sa pohybuje v cenovom rozpätí od 40€ do 100€. Pri obyčajnej vložke od 12€ do 35€. Ako sa rozoznať nekvalitnú vložku? Hmotnosť! Váha produktu prezrádza z akého materiálu je vložka vyrobená. Čím je ľahšia, tým horšia. 

V prípade že sa Vám článok páčil, zdieľajte ho zo svojimi známymi .

Sme k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni v celom Žilinskom a Trenčianskom kraji

* Technik môže odmietnuť odomknúť dvere klientovi a bude mu naúčtovaný poplatok za príjazd

Zavolať 0901 700 253